Chemické kotvení

Technologie chemického kotvení je používána především pro kotvení do betonu, železobetonu, zdiva, děrovaného zdiva a kameniva. Chemické kotvení používáme všude tam, kde jsou nároky na vysokou únosnost v železobetonu s trhlinami od tahu nebo ohybu.

Chemické kotvení provádíme kvalitními chemickými kotvami od firmy Hilti. Kotvením je dosahováno vysoké hodnoty únosnosti ve všech jmenovaných materiálech, chemické kotvení je používáno jako nejúnosnější kotvení ve zdivu. Využívá se také jako kotvení bez pnutí a bez styrolu. Zhotovení kotev vysoké pevnosti libovolného průměru.

Certifikát Hilti
Certifikát KHSUL

K mechanickému kotvení používáme spojovací a upevňovací kotvy od firmy Hilti. Kovový kotevní šroub se připevňuje k podkladnímu materiálu, např. betonu, cihelnému nebo kamennému zdivu, popřípadě k rostlé hornině. Vyčnívající část se závitem pak slouží jako šroub, ke kterému lze maticí připevnit požadovanou konstrukci nebo její část. Kotvy se vyrábějí v mnoha různých technologických variantách z různých korozivzdorných materiálů, většinou z oceli. Jedno z nejběžnější a nejjednodušších kotvení představuje vrut zašroubovaný do plastové hmoždinky. Je vždy nutné posoudit únosnost při daném zatížení.

Kontaktní údaje
Telefon: +420 777 602 266
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Sídlo firmy:
Svatopluka Čecha 3122, 44001 Louny
Jan Müller
Fyzická osoba zapsaná v živnostenském rejstříku
IČ 65111257
DIČ CZ7504040698
Kudy k nám